Home Przystań u Uczennic Krzyża Archiwum

Archiwum

 

Rekolekcje w Tatrach dla studentek

10-16 września 2019 r.


 

informacje

 

Rekolekcje dla licealistek i studentek

19-24 lipca 2019 r. 

 

 

 

Rekolekcje dla kobiet i dziewcząt w Kościelisku

 

 

 

Rekolekcje w Tatrach

 

 

 

 

Rekolekcje i Tatry 16-22 lipca 2017


Kościelisko 16-22 lipca 2017; Rekolekcje z chodzeniem po górach; Dla kobiet w przedziale wiekowym (16-35 lat); Tematyka: Rozeznawanie, wybory, dojrzałość i decyzje; Zgłoszenia przyjmujemy przez stronę internetową www.centrumformacji.eu oraz wpłacając przedpłatę 100 zł. na konto PKO 29124038131111001063887494 Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża; Plac kościelny 2; 70-820 Szczecin; Z tytułem: Rekolekcje-Tatry; Rekolekcje rozpoczynamy o godz. 18:00 a kończymy o godz.10:00.Zabieramy ze sobą odpowiednie obuwie domowe i do wędrowania po górach. Ciepłe rzeczy, mały plecaczek na wyprawy, latarkę,  Pismo Święte, notatnik, pelerynę od deszczu. Jeśli grasz na jakimś instrumencie, można przywieźć ze sobą. Mieszkamy w domu Sióstr Uczennic Krzyża: Nędzy Kubińca 5-Kościelisko; Dojazd z pod dworca PKP lub PKS, busem w kierunku: Kościelsko, koniecznie przez przystanek: Czajki-Miejsce docelowe, ok.500 m. wzdłuż drogi na Kościelisko, dom po lewej stronie. Prosimy o pierwszą informację telefoniczną, podamy też dalsze informacje. s.Gracjana tel.502.272.271

 

wyślij zgłoszenie - TUTAJ

 

----

 

 

 

 

Rekolekcje i Tatry 8-14 września 2017


Kościelisko 8-14 września 2017; Rekolekcje z chodzeniem po górach; Dla kobiet w przedziale wiekowym (16-35 lat); Tematyka: Rozeznawanie, wybory, dojrzałość i decyzje; Zgłoszenia przyjmujemy przez stronę internetową www.centrumformacji.eu oraz wpłacając przedpłatę 100 zł. na konto PKO 29124038131111001063887494 Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża; Plac kościelny 2; 70-820 Szczecin; Z tytułem: Rekolekcje-Tatry; Rekolekcje rozpoczynamy o godz. 18:00 a kończymy o godz.10:00.Zabieramy ze sobą odpowiednie obuwie domowe i do wędrowania po górach. Ciepłe rzeczy, mały plecaczek na wyprawy, latarkę,  Pismo Święte, notatnik, pelerynę od deszczu. Jeśli grasz na jakimś instrumencie, można przywieźć ze sobą. Mieszkamy w domu Sióstr Uczennic Krzyża: Nędzy Kubińca 5-Kościelisko; Dojazd z pod dworca PKP lub PKS, busem w kierunku: Kościelsko, koniecznie przez przystanek: Czajki-Miejsce docelowe, ok.500 m. wzdłuż drogi na Kościelisko, dom po lewej stronie. Prosimy o pierwszą informację telefoniczną, podamy też dalsze informacje. s.Gracjana tel.502.272.271

 

wyślij zgłoszenie - TUTAJ

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

----

 

Rekolekcje rozeznaniowe dla dziewczyn w Czmońcu za nami...

”Bądź wierna wyborowi” 3-5 02.2017r.


Dom w Czmońcu sprzyja, by doświadczyć Bożej obecności. Tutaj zastanawiałyśmy się nad swoim życiem i powołaniem.
Jedzenie było pyszne! Łóżka bardzo wygodne! Brzuchy ze śmiechu nas bolały, chociaż to może od coca-coli pitej przed snem ;-) Ten czas to nie tylko modlitwa, także warsztaty robienia różańców i tańca. Dużą radością i zaciekawieniem były świadectwa powołania do sióstr, dzieliła się postulantka Agnieszka, ale i świadectwo narzeczeństwa i małżeństwa Joanny i Mariusza. A po ścieżkach duchowych i rozeznaniowych poprowadzili nas ks. Mirek i s.Gracjana.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za ten piękny czas blisko Pana Jezusa.
Żeby też coś po nas zostało dzielimy się kierunkiem rozeznawania…

Rozeznawanie: Poznaj siebie, podążaj za wolnością wewnętrzną, szukaj rady u mądrego, sprawdź motywacje, daj sobie czas i PODEJMIJ DECYZJĘ...i naprawdę was nie wkręcamy:), chociaż ks. Mirek w czasie rekolekcji wkręcał śrubki.
Jeszcze jedno. . . BĄDŹ WIERNA WYBOROWI!

Miłym wspomnieniem dodam, że warto szukać miejsc, osób, takich które pomogą nam iść mądrze w życie, w to co Bóg nam przygotował.
Kolejne rekolekcje z rozeznawaniem i chodzeniem po górach, czyli dla wytrwałych;-) w Kościelisku w domu Sióstr Uczennic Krzyża
w lipcu i wrześniu.

Michalina i s.Gracjana

zdjęcia w GALERII

 


 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

3-5 02.2017 r. Rekolekcje dla dziewcząt, studentek i pracujących.


Temat rekolekcji: Bądź wierna wyborowi.
Rekolekcje te mogą być dobrym czasem rozeznawania swojego powołania jak i pogłębiania  wiary w codzienności.

 

Organizatorami są Siostry Uczennice Krzyża.

 

Miejsce rekolekcji: Dom rekolekcyjny; Czmoniec 17;

Dojazd autobusem z dworca PKS-Poznań


Rekolekcje rozpoczynamy w piątek godz.19:00 a kończymy w niedzielę godz.13:00

 

Prosimy o zabranie: Pisma Świętego, notatnika, obuwia domowego i w miarę możliwości śpiwora.

 

Zapisy na rekolekcje wykonujemy elektronicznie przez stronę internetową www.centrumformacji.eu

- FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY-WYPEŁNIJ I WYŚLIJ


- wpłacenie przedpłaty 50 zł. na konto z dopiskiem: "rekolekcje rozeznaniowe".
PKO BP S.A. 77 1240 3813 1111 0010 1301 1100
Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża; Plac kościelny 2; 70-834 Szczecin

 

Kontakt: s.Gracjana 502.272.271; e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

 

 

A w Poznaniu...

 

 

 

Na skałę zbyt wysoką dla mnie wprowadź mnie
Rekolekcje rozeznawania drogi życia, Kościelisko 2016


Kim być? Jak żyć?-  oto pytania fundamentalne dla życia każdego człowieka a zwłaszcza nierozłącznie związane z rozeznawaniem powołania przez młode kobiety. Dlaczego tak jest? Długo można by o tym mówić. Ważne jest jedno, że tak rzeczywiście jest. A za dowód niech posłuży poniższa subiektywna relacja z rekolekcji rozeznawania drogi życia prowadzonych przez Siostry Uczennice Krzyża, na czele z s. Gracjaną i pallotyna ks. Marka Chmielniaka.
Na skałę zbyt dla mnie wysoką wprowadź mnie… Kto odpowie na to wezwanie/ zaproszenie. A jakże są chętne. I oto przyjechały a właściwie zjechały z całej Polski a nawet Europy dziewczyny. Dziewczyny zwykłe- niezwykłe, które szukając drogi w życiu nie chcą jej wybierać bez porozumienia z Tym, Który wie o nich wszystko.
Pierwszy dzień to była próba zgrania się i ocenienia swoich sił w Dolinie Kościeliskiej. Skały, łańcuchy a nawet jaskinia- no cóż jak na pierwszy dzień sporo wrażeń. Próba zakończona sukcesem, bo każdy odkrył swoje tempo na górskim szlaku. Pierwszy dzień a więc i pierwsza konferencja, którą nieoczekiwanie zaczęło zaproszenie uczestniczek do dokończenia zdań odnoszących się do tego na co są gotowe, czego się boją, czego się spodziewają i co czują. A wszystko to w perspektywie czasu rekolekcji a także w ujęciu całożyciowym. Chwile nieśmiałości złamały pierwsze głosy a  potem już poszło… Wreszcie wybrzmiało główne pytanie jak dobrze wybrać, jak nie minąć się z prawdą? I tu największe zaskoczenie, że  to nic innego, jak tylko niedokonywanie wyboru jest największym błędem jaki można sobie w życiu zafundować. Żeby nie minąć się ze swoim powołaniem trzeba po pierwsze szukać Jezusa. Bliskość z Jezusem zdobywa się przez zażyłość ze Słowem.  To jedyna droga i szansa by rozeznać, odkryć i przyjąć swoje powołanie, które jest naszym szczęściem i błogosławieństwem.
Drugi dzień to prawdziwa wyprawa na Kasprowy Wierch. Przepiękne widoki okupione wewnętrzną walką, czasem o każdy krok zrobiony w górę. Każdy odnalazł swoje tempo, spotkaliśmy się na szczycie, by znowu się rozstać. Dla najdzielniejszych zaproszenie na kolejny szczyt, dla średnio zmęczonych zejście do schroniska i dla osłabłych z sił prosta droga do domu. Tak by wszyscy byli zadowoleni. W domu, po powrocie i jak co dzień przepysznym obiedzie przygotowanym przez s. Nullę i s. Maksymilianę, adoracja- spotkanie z Panem. Spotkanie z Tym, Który wszystko o nas wie i kocha…
Dzień trzeci pozornie spędzony na freestajlu, bo Krzeptówki, Krupówki itp.  Jednak Łukaszowa Ewangelia o Synu Marnotrawnym/ Ojcu Miłosiernym pracowała w nas nieustannie. To serce Ewangelii, to zaproszenie do zanurzenia się w tajemnicę Bożego Miłosierdzia. Ksiądz Marek mówił nam o odkrywaniu prawdziwego obrazu Boga, jaki w sobie nosimy. To temat nie tylko poruszający ale nade wszystko ważny. Bo odkrywając prawdziwy obraz Boga, odkryjemy w nim swoje powołanie.
Dzień czwarty to Msza św. na Wiktorówkach. To, tak bardzo osobiste miejsce dla Siostry Gracjany. Po duchowej Uczcie, przyszła chwila posilenia się ciepłymi oscypkami i żętycą. I dalej na Gęsią Szyję i do Murowańca na szarlotkę. Wieczór przyniósł wspaniałe świadectwo życia siostry Maksymiliany, która mówiła nam m.in. o wierności wyborowi i cierpliwości, która jest szczytem życia i o Maryi pierwszej Uczennicy Krzyża, najlepszej nauczycielce życia.
Dzień piąty to wyprawa w górską Dolinę Pięciu Stawów, po drodze Wodogrzmoty Mickiewicza i  Wodospad Siklawa. Góry  i strumienie, skała i woda, siła i delikatność. Taka była ta wędrówka. A ostatnia konferencja, znowu z udziałem dziewczyn, bo to czas dzielenia się doświadczeniem rekolekcji, wspólnoty, która na szczęście nie okazała się tylko stycznością społeczną. Wniosek ogólny: Najważniejsze jest wyruszyć w drogę. Gdybyśmy nie ruszyli, bojąc się, że góra jest za daleko i że jest dla nas za wysoka, to nie rozwinęlibyśmy się i nie dochodzilibyśmy do prawdziwego obrazu Boga.

Ostatni dzień to Święto Podwyższenia Krzyża Świętego i Msza św. z jutrznią na rozesłanie. To rozesłanie z pewnością spotkania nie tylko tu, gdzieś na życiowym szlaku ale nade wszystko w Domu Ojca.

A teraz : „ Podążajmy za Barankiem/dokądkolwiek idzie/ źródło życia, bije tam,/ Jego miłość przynagla nas”.

Ania
Kolejne podobne rekolekcje w dwóch turnusach (lipiec/wrzesień 2017…zapraszamy)

 

 

 

ZDJĘCIA W GALERII

 

 

Rekolekcje z wędrowaniem po górach
Zakopane/Kościelisko 8-14 września 2016

 


Prowadzą: s.Gracjana Woroniak i ks.Marek Chmielniak SAC

Zapraszam studentki i kobiety pracujące z różnych stron Polski
We wrześniu zapraszam do naszego domu w Zakopanem na wędrowanie po górach, będzie codzienna Eucharystia, Adoracja i tematy pomagające rozeznawanie swojego życia, pomagające w podejmowaniu ważnych decyzji i pogłębiające życie z Bogiem.

 

kontakt s.Gracjana 502272271

 

Zapisy przez stronę internetową www.centrumformacji.eu (zakładka Przystań u Uczennic Krzyża);

wejść na baner, więcej, formularz zgłoszeniowy-wyślij

 

Konieczna przedpłata na konto z dopiskiem Rekolekcje-Kościelisko

(pieniądze niech nie będą przeszkodą, w trudnej sytuacji finansowej proszę o rozmowę)
PKO BP S.A. 77 1240 3813 1111 0010 1301 1100 Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża;

Plac kościelny 2; 70-834 Szczecin


Miejsce: Dom Sióstr Uczennic Krzyża, ul. Nędzy Kubińca 5, Kościelisko

 

Rozpoczęcie rekolekcji o godz.18.00, zakończenie rekolekcji o godz.10.00

 

Proszę o zabranie: Pismo Święte, kapcie domowe i odpowiednie obuwie i ubranie na wyprawy w góry.

 

Dojazd: Docelowo do Zakopanego, obok dworca pks-stanowisko z busami-kierunek Kościelisko przez Czajki
wysiąść- przystanek Czajki, za przejściem dla pieszych drugi dom po lewej stronie.

 

 

Ząbkowice Śląskie - lipiec 2016

Rekolekcje-Odnaleźć siebie na drogach św. Rity

Święta Rito z korony Jezusa zraniona – módl się za nami!

 

„Nie odnajdując siebie samego, nie sposób odnaleźć WIELKIEJ MIŁOŚCI,  nie sposób też odnaleźć prawdziwego „ja”,
nie zakochując się WIELKĄ MIŁOŚCIĄ.”
Richard Rohr


Nasze rekolekcje rozpoczęłyśmy odnajdując siebie na przystanku autobusowym w Ząbkowicach Śląskich.

Miałyśmy ze sobą trzy walizki, ale jeden cel – dom rekolekcyjny przy ulicy Piastowskiej 7.


Jako trzy uczestniczki z różnych stron Polski: Warszawy, Gdańska i Zielonej Góry szybko znalazłyśmy wspólne tematy do rozmów

i zadomowiłyśmy się w jednym pokoju.
W odnajdywaniu siebie pomagały nam codzienne warsztaty o odkrywaniu swojej kobiecości, konferencje o podejmowaniu dojrzałych decyzji

i trwanie na modlitwie.
Do licznych refleksji i wspólnych rozważań na te tematy skłoniły nas dwa filmy – historie kobiet, które stanęły przed trudnymi wyborami życiowymi. Bohaterką jednego z nich była św. Rita, która szybko stała się naszą przyjaciółką.

 

Zachwyciło nas jej życie, które choć usłane przeciwnościami, pełne było Miłości do Boga i ludzi. Kwiat róży, który stał się jej symbolem pokazuje piękno kobiety jaką była a jednocześnie cierpienie, którego doświadczyła.

 


Z kolei swoją cierpliwość mogłyśmy sprawdzić podczas nauki własnoręcznego tworzenia pięknych różańców w formie bransoletek na rękę. Modlitwa na nich towarzyszyła nam podczas wędrowania po pobliskich górach.

Bajkowy spacer po ogrodzie botanicznym okazał się strzałem w dziesiątkę.

Mnogość różnobarwnych kwiatów, ich zapach i ilość wprawiał nas w zachwyt z każdym postawionym tam krokiem.


Dzięki towarzyszeniu s. Gracjany, s. Anieli oraz ks. Janusza każdego dnia mogłyśmy zapalać dodatkowe światło w ciemnych korytarzach naszych serc i umysłów.

Joanna, Joanna i Elżbieta

zdjęcia w GALERII

 

 

 

Prowadzą: Siostry Uczennice Krzyża
Rekolekcje te będą pomocą w głębszym poznaniu siebie, w podejmowaniu życiowych decyzji, w przylgnięciu do Boga.

Będzie też czas na czynny wypoczynek.

 

Miejsce: Ząbkowice Śląskie, Dom rekolekcyjny Księży Pallotynów -Ul. Piastowska 7

 

Podróż we własnym zakresie; (pieniądze niech nie będą przeszkodą, w trudnej sytuacji finansowej proszę o rozmowę), możliwość wspólnej podróży ze Szczecina, kontakt z siostrą.

 

Zapisy przez stronę internetową www.centrumformacji.eu (zakładka Przystań u Uczennic Krzyża);

wejść na baner, więcej, formularz zgłoszeniowy -wyślij.

 

Wpłata zaliczki koniecznie na konto z dopiskiem:

Ząbkowice-Rekolekcje PKO BP S.A. 77 1240 3813 1111 0010 1301 1100 Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża

Plac kościelny 2; 70-834 Szczecin

 

Rozpoczęcie rekolekcji o godz.18.00, zakończenie rekolekcji o godz.10.00

 

Dojazd: Wrocław Główny, z dworca PKS-autobus, kierunek Kłodzko (podróż około 1 godz.)
Kontakt: s.Gracjana Tel. 502.272.271

 

Zabrać ze sobą Pismo Święte, notatnik, buty sportowe na wyjścia i grę siatkową, instrumenty i dobry humor ;-)
Zabrać pisemna zgodę w razie niepełnoletności.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Rekolekcje w Ząbkowicach Śląskich 11-13 marca 2016
Wybory i decyzje…Chcę tylko Ciebie

 

 

Był to dla mnie czas zaufania Bogu, w którym doświadczyłam Jego prowadzenia i zatroszczenia się o wszystko co było moim zmartwieniem. Cieszę się wspólnym spotkaniem nowych wspaniałych osób. Słowo, które mnie na nowo zachwyciło to „pochwycona”. Czuję się na nowo pochwycona przez Boga i w słabości i w miłości.

s.Gracjana

 


Nasze spotkanie było darowanym mi czasem, aby razem z Jezusem wejrzeć w siebie, prawdę swojego życia. Na koniec naszego wspólnego czasu pragnę powiedzieć za św. Pawłem: „Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa”. Dziękuję siostrom za okazaną miłość i gotowość niesienia Jezusa innym.

UlaDzięki tym rekolekcjom –  dzięki modlitwie, Spowiedzi i Eucharystii, ale też poprzez wspólne rozmowy przy kawie i ciastku, tańce oraz śpiew – odnalazłam pokój w sercu.
Po czasie spędzonym tutaj łatwej będzie mi podjąć decyzje, które mam jeszcze przed sobą.
…bo Bój jest światłem, który rozjaśnia każdy mrok.

Sylwia

 

 

Był to dla mnie czas, w którym przyznałam się do moich słabości przed samą sobą. Dzięki tym rekolekcjom wiem jednak, że Bóg przychodzi do mnie właśnie tam gdzie mnie boli, tam gdzie nie domagam. Wszystkie zmiany dokonują się powoli, nie muszę robić nic na siłę bo Bóg mnie akceptuje i mnie prowadzi nawet gdy nie mam o tym pojęcia.

Sabina

 

 

Spontaniczne rekolekcje w kameralnym ale szalonym gronie- rewelacja, dziękuję :D   Wracam do domu z lżejszym sercem oraz wskazówkami, które będą wsparciem w próbach podejmowania dojrzałych decyzji. Towarzyszy mi pogodne nastawienie, które mam nadzieję nie opuści mnie przynajmniej do następnego razu.

Paulina

zdjęcia w GALERII

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolejne rekolekcje dla dziewcząt, studentek i pracujących

rozeznających swoją drogę życia i nie tylko,

borykających się z własnymi decyzjami,

na które zapraszam:

 

Ząbkowice Śląskie

4-9 lipca 2016

 

Zakopane/Kościelisko z wędrowaniem po górach

8-14 września 2016


Można już się do mnie zgłaszać.
s.Gracjana tel.502.272.271

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Sesja Chcę tylko Ciebie odbędzie się od piątku godz.19 do niedzieli godz.13

 

W programie:

 

Eucharystia,
Adoracja,
Katechezy,
Warsztaty tańca,
możliwość spowiedzi i rozmowy.

 

Sesja skierowana jest do dziewcząt i kobiet, szczególnie dla rozeznających swoją drogę, ale nie tylko.

Dobry czas w wielkim poście na zatrzymanie się i doświadczenie Boga.

 

Sesję poprowadzą Siostry Uczennice Krzyża i ks. Tomasz Reszka Sac.


Dojazd do Ząbkowic z Wrocławia PKS lub bus, kierunek: Kudowa Zdrój. Przystanek Ząbkowice Śląskie;

ul. Piastowska 7; Dom rekolekcyjny Księży Pallotynów.

 

Kontakt i zapisy: tel.s.Gracjana 502.272.271;

konieczne zarejestrowanie przez stronę internetową oraz przedpłata na konto z dopiskiem: Ząbkowice Śląskie:

Nr konta 77 1240 3813 1111 0010 1301 1100.

 

WYŚLIJ FORMULARZ - TUTAJ

 

Zabieramy ze sobą: Pismo Święte, notatnik, kapcie.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Już można się zgłaszać...

 

Dzień otwarty dla dziewcząt i kobiet.

 

Jak zawsze

Eucharystia, Adoracja,
Katecheza...tym razem przy relikwiach z bł. bratem Karolem,
możliwość spowiedzi i obiad...

 

Rozpoczynamy o 9.30


Kontakt i zgłoszenia s.Gracjana 502272271

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Skupienie młodych kobiet

Wybory i Decyzje

8-10 stycznia 2016 Czmoniec koło Poznania
Piękny czas wyciszenia, nocnej adoracji. Mogłyśmy słuchać Słowa i konferencji. Był czas by po prostu pomyśleć o sobie  przed Jezusem, a potem Jezus nam błogosławił, bardzo osobiście. Wybory i decyzje, wydaje się, że to codzienność. I tak jest, ale jakże to trudne gdy przychodzą konsekwencje. Takie wybory jakie ich rozeznawanie. Potrzebujemy Bożego światła na życie, więc dobrze, że są takie rekolekcje...na następne zapraszamy 1-4 lutego 2016 również do Czmońca, szczególnie tych, którzy mają
ferie zimowe. I jeszcze dziękujemy Marcie i Krzysztofowi małżonkom, którzy opowiedzieli nam o swoich wyborach i decyzjach. Było to mocne poruszenie dla nas.

 

 

zdjęcia w GALERII

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Sobota dla Jezusa


Szczecin - Dąbie CFŚ

dom sióstr Uczennic Krzyża

 

W programie:


Eucharystia, adoracja, możliwość spowiedzi, katecheza, obiad z siostrami, pogaduchy, kawa/herbata...


Weź coś słodkiego na stół, kapcie, dobry humor i grosik na obiad.
Do spotkania.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

  • 8-10 stycznia 2016 r  w Czmońcu k.Poznania w domu Sióstr Uczennic Krzyża odbędzie się skupienie dla maturzystek studentek i pracujących.

 • Jest to czas dojrzałego przyglądania się swojej tożsamości, swoim pragnieniom, by w świetle Słowa Bożego na modlitwie i rozeznaniu podejmować dobre decyzje.

 • Zabierz ze sobą Pismo Święte, notatnik, kapcie.

 

 • Zgłoszenia i szczegółowe informacje pod tel.502.272.271 s.Gracjana ; 601.729.124 s.Estera

 • Rozpoczynamy w piątek o godz.19:00 i kończymy w niedzielę o godz.13.30 dojazd: Poznań-pks- kierunek Śrem przez Czmoniec

 

 

----------------------------------------------------------------------------

O decyzjach, które przynoszą wolność


Piękny skromny czas za nami skupienia i słuchania słowa o decyzjach, które przynoszą wolność. Mogłyśmy uczestniczyć w liturgii w Karmelu. Doświadczeniem stawała się wspólna i indywidualna modlitwa, rozmowy, wspólny czas. Dobrze nam było ze sobą przy jednym stole z siostrami. Mocnym przeżyciem było oglądanie filmu i świadectwo małżonków, którym bardzo dziękujemy. Mnie osobiście wzruszyła odwaga tych, które pierwszy raz zdecydowały się na rekolekcje w naszej Wspólnocie.

s.Gracjana i s. Marta

 

 

 

zdjęcia w GALERII

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Powołanie w różnych odcieniach, czyli..

Niezwykłe spotkanie sióstr różnych charyzmatów u Uczennic Krzyża w Kościelisku


To co nas łączy to wspólny wybór Chrystusa.  Dziś możemy dzielić się sobą  z wami. Ten wybór dokonywał się głęboko w sercu, tak dzieje się z każdym powołaniem .Powołania się nie zdobywa, powołanie się odkrywa. Jest to doświadczenie spotkania Osoby, którą się kocha niepodzielnym sercem. Różne charyzmaty, to różne sposoby kochania Boga wyrażone w służbie w zadaniach, bardzo różnych. Jakże dzisiaj potrzeba odnowić nam pragnienie służby...to słowo nie jest dziś modne a sama służba? To  minione spotkanie sióstr zaprzyjaźnionych ze sobą daje nam moc i wsparcie dzielone razem. To jest świadectwo comunii w różnorodności powołań.Dziękuję siostrom, które zechciały podzielić tę wspólną radość pokonując duże odległości:
Szczecin, Grodno,Walendowo k.Warszawy, Jutrosin k. Leszna, Myślenice, Poznań, Wrocław, Opole...Nasz dom w Kościelisku i gościnność sióstr zapadnie na długo w naszych wspomnieniach...Ach i ten kominek- coś pięknego. I Królowa Tatr przyjęła nas na Wiktorówkach. Dla mnie to szczególne miejsce, 25 lat temu podejmowałam tam decyzję, że chcę być uczennicą Krzyża. Za każdym razem kiedy tu przywędruję, wracam myślą do tej pierwszej decyzji i tu przynoszę moją wdzięczność ...
Tak wpisujemy się kolejnym wydarzeniem w roku życia konsekrowanego.


s.Gracjana  uczennica+

 

zdjęcia w GALERII

--------------------------------------------------------

 

 

Sobota z Jezusem, Szczecin Dąbie


Miało nas być malutko, było ok 20 :). Czas mijał nie wiadomo kiedy, może dlatego, że wypełniony był cennymi spotkaniami. Ale  zacznijmy od początku, czyli na początku było Słowo – modlitwa jutrzni z wprowadzeniem s. Beaty.

Po jutrzni osobiste spotkanie z tekstem św. Teresy od Dzieciątka Jezus – bohaterki tego dnia, a po medytacji konferencja pt. „Znaleźć swoje miejsce”, którą wygłosiła s. Filipa.

Pokrzepiliśmy się obiadem i sympatycznymi rozmowami by ruszyć w najważniejszą część spotkania, czyli adorację podczas której była możliwość spowiedzi św. oraz Mszę św.

Słowo na Mszy św. głosił Ks. Jarosław Malec. Pomogło ono spojrzeć nam na nowo na siebie samych w Krzyżu Jezusa i zobaczyć umiłowanych grzeszników, za których Pan oddał życie.

Po słodkim podwieczorku zakończyłyśmy ten dzień wspólnymi Nieszporami.

To był piękny czas. Dziękujemy, ci Jezu…

 

REKOLEKCJE W TATRACH

 

Szczęść Boże :)
„Góry uczą”- wiele razy słyszałam to zdanie będąc w górach, ale nigdy nie pomyślałam o tym, że najpierw trzeba chcieć się od nich uczyć. Tym razem chciałam. Nauka przychodziła nie tylko z trudu wspinaczki i zapierających dech widoków, ale i ze zwykłych rozmów z drugim człowiekiem, konferencji, wspólnej modlitwy, Eucharystii, adoracji czy w sakramencie pokuty. Te rekolekcje dały mi siłę do walki ze swoimi słabościami oraz przypomniały, że Jezus obecny jest wszędzie: w pięknie gór, zmęczeniu i w drugim człowieku. Jestem wdzięczna Bogu, że postawił mnie i wszystkie obecne w Kościelisku osoby akurat w tym miejscu i w tym czasie.
Pozdrawiam :)

GosiaChcę podziękować, że zorganizowała Siostra dla nas te rekolekcje. Wspaniale jest uczestniczyć w czymś, co stale się rozwija- serce się raduje, kiedy pomyślę. że w styczniu byłyśmy tylko trzy, a teraz aż jedenaście dziewcząt! Cieszę się z tego czasu, z każdej dziewczyny, którą poznałam i chociaż przyjechałyśmy każda z innego zakątka Polski, w różnym wieku, tak szybko udało nam się nawiązać ze sobą relacje. Dziękuję za Siostry opiekę, towarzyszenie i prowadzenie w tych dniach, za mądrego Księdza, który potrafił do nas dotrzeć ze Słowem, za ten temat przewodni- góry. Czuję, że był to dla mnie czas rozwoju, czas mierzenia się z własnymi ograniczeniami, czas zupełnie nowego doznania- odnalezienia Pana Boga właśnie w górach. I dziękuję za naszą Golgotę i możliwość doświadczenia jej w milczeniu. Na koniec dziękuję też za świadectwo życia Sióstr, które nieustannie porusza serce.
Chwała Panu!

Ps. na kolejne rekolekcje też przyjadę :)

Magdalena

 

 

W czasie tych rekolekcji góry stały się piękniejsze i bardziej majestatyczne niż zwykle.
Dzięki pogodnej i życzliwej atmosferze nabrałam nowej energii i entuzjazmu do pracy.
Bardzo dziękuje za mile spędzony czas. Myślę sobie teraz, że to tam - było bezcenne. Dziękuję za tyle radości.

Szyszka

 

Serdecznie dziękuję siostrom za możliwość uczestniczenia w rekolekcjach. Zapisałam się na tzw. „ostatnią chwilę”, a Pan Bóg w swojej Opatrzności znalazł dla mnie miejsce i sposobność, abym mogła do Was przyjechać… początkowo nie mogłam się zdecydować na wyjazd… myślałam: jechać-nie jechać… co zrobić? Nie chciałam opuszczać nabożeństw I soboty w mojej miejscowości, (a rekolekcje akurat obejmowały termin I soboty miesiąca września), ale pomyślałam, że: no trudno mam urlop, chcę pojechać, zobaczyć nasze góry, pójdę gdzieś tam na miejscu na Mszę i sama odmówię różaniec wynagradzający Matce Bożej…, że raz opuszczę I soboty…, a tu miałam tą łaskę od Pana Boga, że mogłam uczestniczyć w tym nabożeństwie, w dodatku w samym Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach (które jest jednocześnie Sekretariatem Fatimskim, głównym ośrodkiem centrum głoszenia orędzi z Fatimy w naszym kraju). Dziękuję szczególnie s. Maksymilianie za świadectwo, które nam wygłosiła o zawierzeniu swojego życia Matce Bożej, które mnie jeszcze bardziej umocniło w wierze. Dziękuję dla każdej z uczestniczek rekolekcji, że mogłam Was poznać, za wspólne wędrówki po górach, pokonywanie wysokości, które czasami mnie przerastały… za każde ciepłe słowo, wspólną modlitwę, robienie różańców na rękę, za otwartość i świadectwo życia wiarą. I tak jak s. Gracjana powiedziała, że " z doświadczenia Boga trzeba zejść do życia z Jezusem, aby swoją łaską poprowadził przez zwyczajne życie...zejść w codzienność"...

Monika

 

ZDJĘCIA W GALERII

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zapraszamy na pierwszą sobotę dla Jezusa

 

Jest to czas dedykowany dziewczętom i kobietom
Czas na zatrzymanie się, wyciszenie, modlitwę, rozeznawanie ...

 

 

Zapraszam na Dzień dla Jezusa, Jednodniowe spotkanie z możliwością zatrzymania się w codziennym pośpiechu, katecheza  o swoim miejscu w Kościele i w życiu, w oparciu o życie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Eucharystia, Adoracja Jezusa, możliwość spowiedzi i obiad z siostrami. Proszę by zabrać grosik na obiad, można wziąć obuwie domowe i koniecznie otwarte serce. Proszę o zgłoszenie telefoniczne.

s.Gracjana 502.272.271


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WDZIĘCZNOŚĆ ZA DAR POWOŁAŃ

 

Ostatnie radości... powiększa się nasza Wspólnota Sióstr... Ojcze Dobry bądź uwielbiony...

módlmy się za te, które już podjęły decyzje i o nowe powołania o odwagę w podejmowaniu decyzji...

jeszcze wrzesień pełen zmagań i odpowiedzi...

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kilka wspomnień z rekolekcji wakacyjnych z Uczennicami Krzyża


Rekolekcje dla kobiet i dziewcząt w Ząbkowicach Śląskich-piękny czas, jak spotkanie Jezusa z Samarytanką przy studni...odnalezienie źródła życia i radości, czas wspólnoty, spotkanie tych, którzy myślą podobnie, mają podobne pragnienia, czas twórczego spędzania czasu, doświadczenia głębokich więzi...

 

 

Coś z kieszonki świadectw:


 

...Dla mnie najważniejsza chwila w życiu w czasie tych rekolekcji to bycie sam na sam z Jezusem w nocy na Adoracji. Podczas tego spotkania Jezus pokazał mi jak mam żyć i jakie mam powołanie...

Wiktoria

 

 

...Moja dusza tu odetchnęła, nabrała spokoju, została również podładowana tak mocno, że na pewno dam radę z wieloma przeszkodami na mojej drodze. Jestem szczęśliwa, że tu przyjechałam, bo tu otrzymałam odpowiedź na moje pytanie dotyczące mojej drogi.
Miałam takie chwile, że traciłam z każdym dniem poczucie własnej wartości, zaczęłam się załamywać i nie umiałam zaakceptować siebie. Tutaj usłyszałam słowo, które zapadło mi w serce i doświadczyłam Jezusa, który przyjmuje mnie taką, jaka jestem...

Andżelika

 

...Ten czas pokazał mi jak budować relacje międzyludzkie i rozpoznać swoje życiowe powołanie. Cudownym momentem była nocna Adoracja. Wiele emocji dostarczyły nam filmy i wspólne dyskusje. Każdego dnia coraz głębiej w sercu zapadała mi Ewangelia o Samarytance. Dużo radości przysporzył mi oglądany w nocy wspólnie mecz siatkówki Polska-Serbia oraz nasze wspólne granie w siatkę. Dużym odkryciem i pięknym świadectwem było spotkanie z małżonkami...Warto było tu przyjechać...

JoannaOwocem rekolekcji stała się przez nas ułożona piosenka :)
Dzielimy się Ewangelią inaczej:


Jezus zmęczony wędrówką
usiadł przy studni Jakuba.
Przyszła Samarytanka,
droga była już długa.
On rzekł: Daj mi pić, daj mi pić, daj mi pić...
Na to Samarytanka:
Jakże mam dać Ci pić,
moja dusza strapiona,
o przyszłość lęka się.
Jezus jej odpowiedział:
Niech się twe serce nie trwoży.
O gdybyś znała dar Boży!

Jezus jest źródłem życia,
Jezus jest wodą żywą,
nikt nie ugasi pragnienia, które wypełni On.
Niech się twe serce nie trwoży,
o gdybyś znała dar Boży...!

 

zdjęcia w GALERII

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA!

Zmiana terminu: 4-10.09!

 

 

 

Rekolekcje dla studentek i  pracujących

Zakopane/Kościelisko 9-15 09 2015

 

 • Prowadzą: przez Siostry Uczennice Krzyża
 • Miejsce: Dom sióstr: ul. Nędzy Kubińca 5; Kościelisko

(pieniądze niech nie będą przeszkodą, w trudnej sytuacji finansowej proszę o rozmowę)

 • Wpłata zaliczki do s.Gracjany lub na konto z dopiskiem: Zakopane-Rekolekcje  PKO BP S.A. 77 1240 3813 1111 0010 1301 1100 Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża; Plac kościelny 2; 70-834 Szczecin
 • Rozpoczęcie rekolekcji o godz.18.00, zakończenie rekolekcji o godz.10.00
 • Dojazd:

  formularz zgłoszeniowy


  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

  Powołaniowo na Lenicy

   

  Tu na Lednicy w obecności ponad 1000 kapłanów i wielu wspólnot zakonnych, pośród tysięcy młodych ludzi doświadczaliśmy mocy Ducha Świętego. Niektórzy tu w tym miejscu rozeznawali swoje powołanie, a Ojciec Święty Franciszek skierował do nas słowa...

  Słowo papieża Franciszka do nas

  Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. Dziś szczególne słowo kieruję do młodych, którzy ponownie zgromadzą się na Lednicy, by wyrazić swoją więź z Chrystusem i Jego Kościołem. Drodzy młodzi przyjaciele, całym sercem podzielam waszą radość, entuzjazm i wasze pragnienie Ducha Świętego. To On nas ożywia i obdarza miłością. Jest twórczy, darzy mocą, potrzebnymi siłami, zapałem. Wszyscy bardzo go potrzebujemy.
  Wasze życie, jako sióstr i braci Jezusa, jako Jego uczniów, nie może być puste, nijakie, bez celu. Otwórzcie serca dla Ducha Świętego, by napełnił je swoimi darami. Przyjmijcie Go, jako szczególnego Gościa, napełnijcie wasze serca Jego obecnością. Proście, by codziennie Wam towarzyszył w pracy, w nauce, w modlitwie, w podejmowaniu decyzji, w pokonywaniu siebie i czynieniu dobra. Bądźcie mężni Jego mocą. Z Nim przemieniajcie świat.
  To Duch Święty daje prawdziwe życie, leczy naszą samotność, nieustannie nam towarzyszy i prowadzi. Dojrzewajcie do pełni takiego życia, do pełni miłości. Bierzcie za nie odpowiedzialność, nie poprzestając na pozorach.
  Przyjmijcie Ducha Pocieszyciela, jak w dniu bierzmowania. Otwórzcie serca na Jego świętość i moc. Niech On umocni waszą wiarę, nadzieję, prowadzi ku dojrzałej i odpowiedzialnej miłości, która jest mocniejsza niż śmierć. Niech pomaga wam podejmować, na tym naszym etapie dziejów, wielki dialog z Bogiem, z człowiekiem i ze światem. Pełni mocy Ducha Świętego idźcie tam, gdzie On was pośle. Odwagi! Z Nim wyruszcie w drogę! Niech On sam Was prowadzi! Z serca wam błogosławię.

   

  zdjęcia w GALERII

   

  ----------------------------------------------------------------

   

  Zadać Mu najważniejsze pytanie


  W naszym domu w Czmońcu nad Wartą z fajnymi dziewczynami przeżywaliśmy czas wychodzenia na drogę jak bogaty młodzieniec z Ewangelii by spotkać Nauczyciela, by zadać Mu najważniejsze pytanie...chyba każdy je miał? Czy otrzymał odpowiedź? .Niektórzy tak, dla innych to cierpliwe czekanie i słuchanie...

  To był dobry czas, do tańca i do różańca, tańczyliśmy, robiliśmy różańce, słuchaliśmy jaką drogę życia przechodzą  małżonkowie a jaką siostry zakonne. Mieliśmy szczęście słuchać prawdziwych historii.

  Nocą oczekiwaliśmy obietnicy Ojca-Ducha Świętego, doświadczaliśmy Jego mocy z wysoka, jak modlił się w nas i uzdalniał do modlitwy ciągle nowej, nieznanej...Chwała Bogu, Jemu cześć i uwielbienie...

   

   

  Kolejne spotkania i podobne doświadczenia na rekolekcjach dla dziewcząt i kobiet w Ząbkowicach Śląskich w lipcu, w Świnoujściu i we wrześniu w Zakopanem....zapraszam

   

  s.Gracjana

  zdjęcia w GALERII  W dniach 22 – 24 maja brałyśmy udział w Skupieniu dla dziewcząt pod hasłem „Rozeznaj swoje powołanie” w Czmońcu. Był to dla nas niesamowity czas, podczas którego mogłyśmy znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. Największe wrażenie zrobiło na nas nocne czuwanie, podczas którego mogliśmy doświadczyć niesamowitej obecności Ducha  Świętego. Przy pomocy pieśni, modlitwa sama wypływała  z ust. Nikt nie wstydził się wypowiadać tego, co skrywał głęboko w sercu. Każda z nas miała wiele spraw, za które chciała podziękować Bogu oraz takich, o które gorliwie prosiła Boga. Niesamowitym doświadczeniem była też dla nas modlitwa różańcowa w parach, kiedy mogłyśmy  modlić się bezpośrednio za siebie. Towarzyszyło temu tyle emocji, że chwilami odbierało nam głos. W czasie tych trzech dni nie zabrakło także czasu na zabawę oraz rozmowy. Podczas sobotnich warsztatów pt ” Do tańca i do różańca” bawiłyśmy się niesamowicie, a w przerwach między modlitwami i konferencjami miałyśmy czas na rozmowy z Siostrami, które bardzo nam pomogły rozeznać naszą życiową drogę.  Bardzo podobała nam się forma spędzania czasu pomiędzy modlitwą oraz wspólne spożywanie posiłków, przy których mogliśmy lepiej się poznać.  Doskonałym podsumowaniem tych trzech dni było indywidualne błogosławieństwo, którego udzielił każdej z nas ksiądz Sławek i które dodało nam wielu sił na powrót do codziennego życia. 
  Dni spędzone w Czmońcu były dla nas niesamowitym przeżyciem, za które jesteśmy bardzo wdzięczne Siostrom, ks. Sławkowi, no i przede wszystkim Panu Bogu. Dziękujemy bardzo za wszystko.  Już nie możemy doczekać się Dni Skupienia w przyszłym roku.


  Agnieszka i Michalina :)

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

  Zaproszenie na wspólne wakacje!

   

   

  Rekolekcje dla dziewcząt i młodych kobiet

  Ząbkowice Śląskie 15-21.07.2015

   

  • Prowadzą: Siostry Uczennice Krzyża
  • Gdzie: Ząbkowice Śląskie 15-21.07.2015, Dom rekolekcyjny Księży Pallotynów -Ul. Piastowska 7

  Podróż we własnym zakresie; (pieniądze niech nie będą przeszkodą, w trudnej sytuacji finansowej proszę o rozmowę),możliwość wspólnej podróży ze Szczecina, kontakt z siostrą.

  • Wpłata zaliczki do s.Gracjany lub na konto z dopiskiem: Ząbkowice-Rekolekcje  PKO BP S.A. 77 1240 3813 1111 0010 1301 1100 Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża Plac kościelny 2; 70-834 Szczecin
  • Rozpoczęcie rekolekcji o godz.18.00, zakończenie rekolekcji o godz.11.00
  • Dojazd: Wrocław Główny, z dworca PKS-autobus (podróż około 1 godz.)
  • Kontakt: s.Gracjana Tel. 502.272.271

  Zabrać ze sobą Pismo Święte, notatnik, buty sportowe na wyjścia, instrumenty i dobry humor ;-)

  Zabrać pisemna zgodę w razie niepełnoletności.

   

  formularz zgłoszeniowy

   

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

  sobota dla kobiet i dziewcząt, skupienie 25.04.2015

   

  Oczywiście w centrum dnia była sprawowana Eucharystia, czas na uwielbienie Jezusa w adoracji. Pięknym spotkaniem było trwanie ze Słowem w ogrodzie.


  To był dobry czas, wybrałyśmy się z Marią Magdaleną by spotkać Zmartwychwstałego...Jej szalona miłość do Mistrza nas zachwyciła. Dziękuję wszystkim, których spotkałam. Moją wdzięczność zamieniam na modlitwę za Was...

  s.Gracjana

   

   

  konferencja s. Gracjany

   

  świadectwo powołania s.Karoli

   

  ZDJĘCIA

   

   

  Zapraszamy

   

   

  22-24 05.2015

  Noc Zesłania Ducha Świętego i skupienie dla kobiet i dziewcząt

  W Czmońcu k. Poznania w domu rekolekcyjnym Sióstr Uczennic Krzyża.

   

  Proś Ducha Świętego o światło na swoje życie

   

  • Rozpoczynamy w piątek o godz:19.00; kończymy w niedzielę o godz:13.30
  • Skupienie i noc czuwania poprowadzą ks. Sławomir Zyga i Siostry Uczennice Krzyża
  • Koszt : 90 zł ( ze śpiworem 80zł.) W razie problemów finansowych proszę o osobisty kontakt, by pieniądze nie były przeszkodą.

  Osoby grające na różnych instrumentach mogą je zabrać.

  • Zgłoszenia i zapisy telefonicznie: s.Gracjana 502.272.271 e-mail : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Przedpłatę 40 zł. należy wysłać na konto z dopiskiem skupienie-s.Gracjana  PKO BP S.A. 79 1020 4160 0000 2502 0052 0908 / Wspólnota Sióstr Uczennic Krzyża, Czmoniec 17 62-035 Kórnik
  • Dojazd: Poznań- z dworca PKS, autobus do Czmońca 1

   

  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

25.04.2015 Skupienie dla dziewcząt i kobiet


Tematem będzie:
Spotkanie w ogrodzie Marii Magdaleny z Jezusem Zmartwychwstałym
(odkryć intymną miłość)


poprowadzi ks. Karol Łabenda i s.Gracjana


W programie:

 • Eucharystia,
 • konferencja,
 • adoracja,
 • możliwość spowiedzi,
 • rozmowy.

Skupienie odbędzie się w domu sióstr w Szczecinie-Dąbiu
Adres: Plac kościelny 2; dobry dojazd pociągiem, autobusy linii 65,79,C

Zabierz dowolną ofiarę na obiad ;-)


Proszę o zgłoszenie Tel. 502.272.271 lub e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zimowe rekolekcje dla dziewcząt

Zakopane Kościelisko

 

Są takie miejsca, skąd nie chce się wyjeżdżać...

 

Tak było W Kościelisku, w naszym domu sióstr iście góralskim;-)...tam można zawsze pojechać ( kontakt z s.Nullą- dom na ok.20 osób)
Dla gór oddałabym wiele....łaska gór i poszukiwanie Boga mają w sobie jakąś  tajemnicę i przyciąganie.
Wyszłyśmy na drogę, by spotkać Jezusa i spotkałyśmy. Towarzyszyło nam Słowo Ewangelii świętego Marka z rozdziału 10. Słowo nas spotkało, zadało pytania o życie, o pragnienia i o miłość większą, na którą najtrudniej odpowiedzieć...Ale nigdy dość poszukiwań... Dobrze było słuchać świadectwa i historii sióstr Maksymiliany i Nulli, jak Bóg prowadził i udzielał światła oraz mocy w początkach tworzenia się Wspólnoty. Doświadczyłyśmy ogromnej radości i gościnności spotkanych ludzi. U braci albertynów czekał na nas otwarty dom, gorąca herbata, ciasto imieninowe od sióstr z Kalatówek i słowo dzielenia prostym życiem służby i ubóstwa a u księży redemptorystów kaplica i Jezus a potem pączki, jakże nie być wdzięcznym...

W tym roku zapraszam jeszcze we wrześniu do Kościeliska studentki i dziewczyny pracujące,będzie to czas rekolekcji po górach...rezerwujcie czas i trochę odkładajcie "złocisze"

"Gdy wybierał się w drogę przybiegł pewien człowiek..." Mk10,1

Na jakiej drodze jesteś dzisiaj ty? Jakie są twoje życiowe cele? Czy pozwalają Ci pełniej żyć?
Czy czujesz się spełniony i szczęśliwy?  Niech w tych wewnętrznych walkach towarzyszy wam  światło wiary, łaska Ducha Świętego i nasza modlitwa przez Maryję.

s.Gracjana

zdjęcia z rekolekcji w GALERII

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzień skupienia przy żłóbku Jezusa

 

Przy żłóbku Jezusa w bliskim doświadczeniu Jego obecności trwały dziewczyny, które w Nowym Roku wyciągają swoje ręce i otwierają serca na łaskę. Z odwagą  słuchałyśmy Słowa jak i wpatrywałyśmy się w Bożą Obecność. Nowy Rok to nowy czas, by układać swoje życie z Bogiem i rozpoznawać Jego wolę. Z Ks. Januszem Szczepaniakiem prowadziliśmy dziewczyny po drogach rozeznawania duchowego i przypatrywania się jak dojrzale podejmować życiowe decyzje. Trudne tematy, ale jakże dla nas wszystkich ważne i niezbędne.

 

Cieszymy się, że mogliśmy posłuchać świadectw o powołaniu zakonnym s. Lidii -mistrzyni nowicjatu jak i małżeńskim Kingi i Rafała oraz w jaki sposób osoby te podejmowały decyzje. Mówili o swoich pragnieniach ale i trudach, walce i upadkach. I jak  z łaską Bożą trwają do dziś w wierności danym wcześniej obietnicom.


To było nasze drugie spotkanie, przybyły nowe osoby. W najbliższym czasie wyruszamy na dalsze odkrywanie Bożych zamiarów w góry do Kościeliska a 25 kwietnia na sobotę już zapraszamy na kolejne skupienie do CFŚ w Szczecin-Dąbie, potem na Dni młodych, Lednicę i wakacje...

Dziewczyny, odwagi!... W swoje życie trzeba dobrze inwestować, by być dobrymi żonami, matkami i siostrami zakonnymi;-)

s.Gracjana CSDC

zdjęcia


 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Zimowe rekolekcje dla dziewcząt

19-24 stycznia 2015

Zakopane Kościelisko

 

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - wyślij

 

19-24 stycznia 2015 w Kościelisku sąsiadującym z Zakopanem w domu sióstr Uczennic Krzyża zapraszam na rekolekcje dla dziewcząt. Będzie to szczególne miejsce, w którym można bliżej spotkać Boga i zachwycić się pięknem gór, przewidziane będą  wędrówki i narty;-)
Rozpoczęcie rekolekcji 19 stycznia o godz.18:00 a zakończenie 24 stycznia o godz.14:00. Koszt pobytu 300 zł. Proszę o wpłacanie zaliczki w kwocie 100 zł. na nasze konto z dopiskiem: Rekolekcje-Kościelisko lub bezpośrednio do s.Gracjany.
Dojazd we własnym zakresie, w razie pytań, kontakt z siostrą.
Zabrać ze sobą: Pismo Święte, różaniec, notatnik, śpiwór, dres do spania, kapcie, ciepłe rzeczy-dom jest stary-góralski ;-), dobre buty, rękawiczki, czapkę itp.
Zgłoszenia przyjmujemy pocztą elektroniczną i telefonicznie do 12 stycznia 2015.

Koniecznie! Osoby nie mające ukończonych 18 lat zabierają zgodę pisemną rodziców.

konto: Siostry Uczennice Krzyża
77 1240 3813 1111 0010 1301 1100


Kontakt: s.Gracjana
tel.502.272.271
e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Adres domu w Kościelisku:
ul. Nędzy Kubińca 5

Dojazd:
Docelowo do Zakopanego, obok dworca pks-stanowisko z busami-kierunek Kościelisko, wysiąść- przystanek Czajki, dojść ok. 30 m, po lewej stronie trzeci dom.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 


Zapraszam dziewczęta i kobiety na modlitwę.
Rozpoczynamy o godz.9:00 a kończymy o godz.17:00
Gdyby ktoś był spoza  Szczecina można pytać o nocleg;-)
Proszę o dowolną ofiarę na obiad i zgłoszenie się tel.lub e-mail
Można zabrać obuwie domowe

s.Gracjana
tel. 502.272.271
e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Miejsce skupienia:


CFŚ
Plac Kościelny 2
Szczecin Dąbie

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rozpoznawanie drogi życia i powołania

 

Wchodzimy na drogę rozeznawania swojego życia. Odbyło się takie mini skupienie. Podczas, którego zobaczyłyśmy Dobrego Nauczyciela, który dobrze nas zna i wie czego nam potrzeba, lub czego nam brakuje, by odpowiedzieć na najważniejsze pytania życia. Tłumów nie był;-), ale te, które  wyruszyły w tę drogę mają odwagę zmierzyć się ze sobą, nie żałują tego ryzyka.

 

 

Rozeznawanie, modlitwa, słuchanie Słowa Bożego i rozmowa dają nowe światło, pomagają podążać za prawdą o nas i naszym życiu. Bo o co chodzi?...By dobrze odczytać kim jestem dziś i kim chcę się stawać, by wypełnić wolę Bożą, by żyć pełnią życia tzn. by być szczęśliwym.


Zapraszam dziewczyny, młode kobiety na kolejne kroki w rozeznawaniu do Szczecin Dąbia 3 stycznia 2015 na całą sobotę,  a tych, którzy mają ferie zimowe, lub mogą wziąć urlop na rekolekcje 19-24 stycznia  w Zakopanym.


Z modlitwą za Was
s.Gracjana

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

 

PRZYSTAŃ  u Uczennic Krzyża

Rozpoznawanie drogi życia i powołania


21-22 listopada 2014 zapraszam do domu  sióstr w Szczecinie-Stołczynie.

 

Odbędzie się I-sesja dla tych, którzy pragną na modlitwie w zasłuchaniu w Słowo odczytywać swoją drogę życia i powołania.

 

Zjazd rozpoczynamy w piątek o godz.19:00 a kończymy w sobotę o godz.17:00.

 

Koszt sesji wynosi 30zł.
Pamiętajcie, że pieniądze to nie przeszkoda, jak ich nie macie, to dzwońcie:).
Kto może niech zabierze śpiwór.

 

Zgłoszenia przyjmuję e-mailowo i telefonicznie.
Zróbcie to jak najszybciej, nie czekajcie do ostatniej chwili. Listę zamykam 18 listopada.


Do spotkania.
s.Gracjana

------------------------------
s.Gracjana Woroniak

Tel. 502.272.271
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

------------------------------