Home Przystań u Uczennic Krzyża Soboty dla Jezusa

28 maja 2016 -Sobota z Jezusem przy sercu Maryi

 

Anna o Maryi


Na ostatniej „Sobocie z Jezusem przy sercu Maryi” Ania Sondel, szczęśliwa żona, mama, pracująca zawodowo jako nauczycielka, opowiedziała nam o swoich osobistych doświadczeniach z Maryją w jej życiu. Usłyszałyśmy o szukaniu swojej drogi oraz o tym, że kobieta zanim stanie się kimkolwiek innym, najpierw jest córką Boga – podobnie jak Maryja, która  wpierw  jest córką Boga Ojca a potem żoną i matką. Kobieta jest po pierwsze córką, potem zaślubioną a następnie matką, natomiast bez względu na swoje powołanie jest zaproszona do  zaślubienia Jezusa…. czy to nie dziwnie brzmi w słowach zwyczajnej kobiety i to nie siostry zakonnej;-), że aż taką możemy mieć więź z Jezusem?

 

Usłyszałyśmy jak mama dwóch synów mówi o dawaniu duchowego życia: ”wiedziałam, że cokolwiek będę  w życiu robiła, to i tak najważniejsze będzie macierzyństwo duchowe”. Troska o innych jest wpisana w serce kobiety i to jest jej powołanie, ale największą troską może być życie duchowe, co więcej kobieta może naprawdę to życie duchowe rodzić…i jest to podobne szczęście jak przy porodzie. Sama tego doświadczyłam, mówiła w ten sposób Ania.

 

Sposób w jaki dokonało się narodzenie Jezusa pokazuje, że nie da się przewidzieć wszystkiego, panować nad sytuacją. Błędne jest myślenie, że wszystko ogarnę, bez zgody na własne niedomagania nie osiągniemy pokoju serca. Maryja poddawała się tym wszystkim sytuacjom, których doświadczała. Wszystko nosiła w swoim sercu i zawsze wierzyła, ufała Bogu, by potem wytrwać, wytrzymać przy Krzyżu swojego Syna.

„…Do krzyża możesz stanąć tyłem – wtedy krzyż cię przygniecie, ale gdy staniesz do niego przodem wtedy wpadniesz w ręce Jezusa”…

To kilka myśli ze świadectwa i słowa o Maryi. Niech one pomogą nam codziennie oddawać się Jej-Maryi, by Ona Pierwsza Uczennica Krzyża uczyła nas miłości i duchowego macierzyństwa.

Jeszcze raz dziękuję Ani.


Kolejne soboty z Jezusem po wakacjach w domu sióstr W Szczecin Dąbie…

W wakacje zapraszam do Ząbkowic Śląskich i do Kościeliska

Do spotkania ;-)

s.Gracjana

zdjęcia w GALERII

-------------------------------------------------------------

 

Sobota dla Jezusa

dla dziewcząt, studentek i pracujących

 

 

Sobota z Jezusem

Dzień dedykowany dziewczętom, studentkom i młodym kobietom pracującym.


Odbywa się w naszym domu sióstr, żeby nas lepiej poznać i móc też z nami się modlić i przeżyć wspólny czas.

Jest to dzień, w którym można zatrzymać się, usłyszeć jakiś ważny temat dla swojego życia. Jest to też stosowny czas, by trwać na modlitwie, pogłębiać swoją więź z Bogiem.
Jest to też dobre miejsce i czas dla tych, którzy są na etapie swojego życia, by dobrze rozpoznać i rozeznać swoją drogę życia, swoje powołanie.
W programie zawsze jest Eucharystia, katecheza tematyczna, Adoracja, możliwość spowiedzi oraz rozmowy z siostrą i obiad.
Soboty z Jezusem odbywają zasadniczo co miesiąc, zgłoszenia kierujemy telefonicznie: s.Gracjana 502.272.271

 

Miejsce spotkań
Dom Sióstr Uczennic Krzyża
Plac kościelny 2
Szczecin Dąbie

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------