Home Dom Wspólnoty - Skrzatusz

Dom Wspólnoty w Skrzatuszu

 

 

 

 

 

Rekolekcje biblijne:  „Będę Cię Panie chwalił!” – Pierwsza i Druga Księga Samuela


Termin: 05-07. 01. 2018r.

Miejsce: Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu

Weekendowe spotkanie ze Słowem Bożym poprowadzi redaktor portalu Orygenes ks. Mateusz Wyrzykowski wraz z Siostrami Uczennicami Krzyża.

Król Dawid – pasterz i król… biblijny wzór postępowania i grzesznik… człowiek całkowicie ufający Bogu i ciągle o tym zapominający… nic nie znaczący młodzieniec i król Izraela, którego dokonania wspominano przez wieki.  Pierwsza i Druga Księga Samuela opisują historię prostego pasterza Dawida, który przez Boga został wybrany na króla nad Izraelem. W jego życiu, jak w życiu każdego z nas, przeplatają się momenty niesamowitego zaufania Bogu i oddalenie się od Niego. Rekolekcje będą połączone z modlitwą najpiękniejszymi Psalmami.

Zgłoszenia prosimy kierować: e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   lub tel.: 698 446 375

 

 

 

 

 

 

 

To była niezwykła noc

 

24 lutego od godziny 21.00 do 4.00 chętna młodzież zgromadziła się na wspólnej modlitwie i zabawie w Skrzatuszu u stóp Matki niosącej nadzieję.
Tematem drugiego całonocnego czuwania, było odkrycie własnej grzeszności, która nie przytłacza ale ukazuje miłość Boga do człowieka. Adoracja, spowiedź święta, Eucharystia i konferencja to wzmocnienie ducha, było też coś dla ciała, wspólny posiłek i oczywiście zabawy oraz tańce, które  integrują i zawiązują wspólnotę.
Z serca dziękujemy Kapłanom, którzy mimo wielu obowiązków przyjechali , by  doświadczyć Wiosny Kościoła. To dzięki Wam Chrystus przyszedł podczas tej szczególnej nocy do serca młodego człowieka.
Już dziś zapraszamy na kolejne czuwanie 21 kwietnia oczywiście przy sercu Maryi w Skrzatuszu.

 

zdjęcia w GALERII

 

 

 

 

 

Siostry Uczennice Krzyża zapraszają na

Wprowadzenie do Zasłuchania w Słowo


Wprowadzenie do Zasłuchania w Słowo jest propozycją dla tych, którzy pragną modlić się Słowem Bożym, wchodząc na drogę lectio divina:
I. Czytanie (lectio) tekstu: co mówi tekst biblijny sam w sobie?
II. Rozważanie (meditatio): co Bóg mówi do mnie?
III. Modlitwa (oratio): co mówię Panu w odpowiedzi na Jego Słowo?
IV. Kontemplacja (contemplatio): jakiego nawrócenia umysłu, serca i życia
domaga się ode mnie Pan?

  • Termin: 24 – 26. 02. 2017r.
  • Miejsce: Dom Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu
  • Prowadzący: ks. Wacław Grądalski, Siostry Uczennice Krzyża
  • Zgłoszenia: s. Goretti 698 446 375,  email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 Spotkanie młodzieży: Sobota z Maryją - Skrzatusz - 14. 01. 2017 r.

 

 

14 stycznia, sobota,  na dworze aura niesprzyjająca: śnieg, ślisko i niebezpiecznie a młodzi przyjeżdżają.
Zadajemy im pytanie: Dlaczego kolejny raz przyjeżdżacie do Skrzatusza na Sobotę z Maryją? Odpowiadają: Bo tu jest rodzinna atmosfera, razem się spotykamy i modlimy i jest tu Matka Boża.
Cóż więcej dodać, cud tego miejsca u Stóp Maryi  przemienia i otwiera młode serca.
Dziękujemy Wam,  za ten wspólny czas na Eucharystii, adoracji, wspólnej zabawie i spotkania przy stole. Dziękujemy za Wasze świadectwo wiary i za czas łaski w sakramencie pokuty.

 

Kolejna Sobota z Maryją 18 marca 2017

już dziś zapraszamy!


Wszelkie informacje o rekolekcjach, czuwaniach i skupieniach znajdziecie na stronie: www.skrzatusz.intrux.pl

 

Zapewniamy Was o naszej modlitwie.
Wasze Siostry Uczennice Krzyża.

 

zdjęcia w GALERII


 

 

 

„Z Maryją cicho, boso i z różańcem”

21 - 23 października


„To szczególne miejsce” - z takim doświadczeniem i przekonaniem wyjeżdżali uczestnicy rekolekcji w ciszy: „Z Maryją cicho, boso i z różańcem”, które odbyły się w dniach 21 - 23 października w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Matki Bożej Skrzatuskiej. To nie Dom Pielgrzyma czyni to miejsce szczególnym, ale obecność Maryi, która niesie nadzieję. Rekolekcje zostały przeprowadzone przez Siostry Uczennice Krzyża oraz ks. Wojciecha Wójtowicza  - rektora Seminarium Koszalińskiego. W ciszy, na modlitwie i medytacji, z różańcem w ręku szukaliśmy odpowiedzi na pytanie o skuteczność modlitwy różańcowej. To ona prowadzi przez medytację życia Jezusa i Maryi do głębszego poznania i doświadczenia miłości Boga. Maryja poprowadziła uczestników przez kolejne etapy życia Swojego Syna,  pokazując jednocześnie, że jest z Nim obecna w doświadczeniach życia każdego z nas. Uczestniczy doświadczyli Jej bliskości i obecności, a wielu z nich Maryja umocniła w nadziei i wyprosiła pokój serca.
Oto świadectwa uczestników tych rekolekcji  
Tu w Skrzatuszu odkryłam czym jest cisza z Maryją.
Cisza z Maryją to pokój i czas na uporządkowanie duszy.
Cisza z Maryją to pewność, że jesteś kochany i zaopiekowany przez Boga.
Cisza z Maryją to poczucie wspólnoty z ludźmi, których nie do końca znasz ,a stają ci się tacy bliscy.

Magdalena

 

Podczas rekolekcji w Skrzatuszu Pan Bóg pokazał mi mój Nazaret, a więc moją codzienność, do której jestem powołana, wezwał mnie do miłości, ale tej prawdziwej, która odziera nas z Ja, z tego co moje i dla mnie, tej ukierunkowanej na drugiego człowieka.
Ale nade wszystko dał mi doświadczenie wspólnoty - jedności z tymi , którzy byli ze mną, z ich bólem, cierpieniem, lękiem i radością,
z tymi którzy byli w naszych sercach,
z tymi, którzy prosili nas o modlitwę,
ale i tymi, którzy nas ranią, prześladują, niekiedy odzierają z godności.
Bóg wezwał mnie do poszukiwania drogocennej perły, którą  jest ON  sam, ale w zwykłej codzienności, do ciągłego odzierania się z pychy, egoizmu, zapatrzenia w siebie. Do przynoszenia mu tych wszystkich, których stawia na ścieżkach mojego życia. Do małych rzeczy czynionych z miłości, bo wtedy stają się wielkie.
Tak po prostu ……………………………………….
Chwała Panu!

Krystyna

 

Propozycję „Rekolekcji z Maryją cicho, boso i z różańcem” potraktowałam jako czas skupienia, zgłębienia „korzyści”, jakie niesie modlitwa różańcowa oraz okazję do uporządkowania myśli.
Po przyjeździe do Skrzatusza ujrzałam piękne miejsce, którym jest Sanktuarium Matki Boskiej oraz Dom Pielgrzyma. Kiedy podczas pierwszego spotkania z Siostrami Uczennicami Krzyża oraz ks. Wojciechem, po zachęcającym wstępie dowiedziałam się, że zawarte w tytule „cicho”, oznacza dosłownie cicho, początkowo zrodził się we mnie bunt, że to nie dla mnie.
Jednak podczas modlitwy różańcowej, medytacji oraz rozważań  przekonałam się, że nie trzeba  słów, aby stworzyć więź.
Rekolekcje z Maryją cicho, boso i z różańcem to dla mnie czas:
- wyciszenia, odpoczynku i uporządkowania  myśli,
- ukierunkowania postrzegania modlitwy różańcowej jako modlitwy do Boga za pośrednictwem Maryi,
- pogłębienia wiary przez rozważania życia Jezusa i Maryi w poszczególnych tajemnicach różańca.
Umocniłam się w przekonaniu, że modlitwa potrzebna jest nam ludziom. W modlitwie będę pamiętać o współuczestnikach, których poznałam, z którymi połączyła mnie szczególna więź.   Wartością dodaną rekolekcji z Maryją jest mój udział w Róży Rodziców.

Joasia

 

zdjęcia w GALERII

 

Przed nami kolejne rekolekcje z Maryją już w grudniu - 9-11.

Serdecznie zapraszamy.

Zgłoszenia i wszelkie informacje można uzyskać pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

lub pod numerem telefonu: 698446375