Home Sesje weekendowe Archiwum
Informacje i zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; 508 171 208


 

 

Spotkanie dla małżonków pt. „Ja + Ty= My”
18-19 lutego

 

W ramach programu na wykładach, warsztatach i dialogach małżeńskich podejmowane będą następujące zagadnienia:

 

Sobota

Idealistyczne wizje a rzeczywistość

Szacunek i akceptacja odmienności

Dar zamiast roszczeń

 

Niedziela

Czas dla nas

Dialog i komunikacja

Pieczęć daru (życie seksualnego)

 

 


plan ramowy:

 

Sobota:

godz. 7.30 Masza święta dla chętnych

8.10 Rejestracja

8.30 Wprowadzenie i pierwszy wykład

– zakończenie: godz.19.00


Niedziela:

– rozpoczęcie: godz. 8.00 Wykład

– zakończenie: godz.18.00 Eucharystia

 


Każda osoba otrzyma skrypt programu „Ja + Ty = My” i materiały do pogłębienia zagadnień w ciągu najbliższych miesięcy.


Program dla małżonków prowadzić będą:

Ks. Stanisław Krzyżanowski, s. Kazimiera Fleran, s. Helena Foryś, Agnieszka i Adam Dzięciołowscy, Zofia i Tomasz Popiałkiewicz.


W trakcie spotkania przewidziane są obiady i przerwy kawowe ze słodkościami


 

Koszt całości wynosi 400 zł od pary. Istnieje możliwość dofinansowania, żeby pieniądze nie były przeszkodą w uczestniczeniu w programie. Proszę w tej sprawie o kontakt telefoniczny.

Dzień dla Rodziny

"SKUTECZNE POROZUMIEWANIE SIĘ W MAŁŻEŃSTWIE"

11 STYCZNIA 2020 r.

 

 

Dzień dla Rodziny

Uczciwość i otwartość w małżeństwie

6 listopada 2019

Szczecin, ul. Witkiewicza 64 (Księża Salezjanie)

 

 

Prowadząca: Urszula Nowak - żona, mama trójki dzieci, psychoterapeuta (specjalizuje się w terapii uzależnień oraz terapii małżeńskiej i rodzinnej)

Termin: sobota 16.11.2019 r., godz. 10.00 – 17.00

W ciągu dnia: sakrament pojednania, Eucharystia, warsztaty dla małżonków, czas dla rodziny i obiad

Wasze dzieci: będą miały zajęcia w grupach wiekowych - prosimy podać ich imiona i rok urodzenia

Miejsce: Szczecin, Księża Salezjanie, ul. Witkiewicza 64

Informacje: S. Kazimiera tel. 508-171-208; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy.

Prosimy o przywiezienie czegoś słodkiego (ciasto, ciastka, owoce itp.) do wspólnej kawiarenki w czasie przerw.

Warsztaty dla małżeństw z dziećmi

 

„Komunikacja i relacje”

 

05-07 października 2018 r., Niechorze


Prowadzenie:

Joanna Kęcińska - terapeuta, psychoprofilaktyk, trener, superwizor;
20 lat pracowała w Komendzie Miejskiej w Poznaniu jako specjalista ds. nieletnich i profilaktyki; pomaga uzależnionym dzieciom i dorosłymi.
s. Kazimiera Fleran CSDC

Termin:

05-07 października 2018 r. (rozpoczęcie – piątek: 19.00, zakończenie – niedziela: 14.00)

Miejsce:

Dom rekolekcyjno-wypoczynkowy Sióstr Służebniczek NMP NP w Niechorzu, ul. Pocztowa 6

Informacje:

S. Kazimiera tel. 508-171-208

Zapisy:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Przy zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, rok urodzenia małżonków i dzieci, staż małżeński,
przynależność do wspólnoty, adres zamieszkania i telefon kontaktowy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Za nami weekendowe warsztaty pt.: “Sztuka okazywania miłości”

 

 

W oparciu o lekturę Ross Campbell i Gary Chapman’a
„Sztuka okazywania miłości dzieciom, czyli jak sprawić, aby dziecko czuło się kochane” oraz na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji, o pięciu językach miłości i przygodzie jaką jest życie w dużej rodzinie opowiedzieli nam Sylwia i Szymon Wytykowscy -  małżeństwo z 19 - to letnim stażem, rodzice siódemki dzieci.


W warsztacie uczestniczyło 9 rodzin z dziećmi. Czas był podzielony na modlitwę, warsztat tematyczny oraz spotkania w grupach damskiej i męskiej oraz dialog małżonków. Dzieci w tym czasie miały swoje zajęcia w oparciu o ten temat, ale odbierany w pojęciu dzieci. Metody aktywizujące (plastyczne, animacyjne)pod okiem dobrych animatorów sprawiły czynne zaangażowanie naszych pociech. To był tak dobry czas. a temat trafiony, że planujemy kolejne spotkania w tym temacie. Dzielenie doświadczeniem odkrywania i uczenia się języka miłości wobec małżonka i dzieci ciągle jest w nas żywy. Poprzez dzielenie sukcesami i porażkami w tej dziedzinie najwięcej możemy się od siebie nauczyć. Wszystko, co w tym temacie nie było proste powierzaliśmy Maryi Matce Bolesnej w sanktuarium w Skrzatuszu (diecezja koszalińsko-kołobrzeska), gdzie nas goszczono w domu pielgrzyma.

 

 

ZDJĘCIA

 

JĘZYKI MIŁOŚCI – dlaczego warto?


Kilka lat temu w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli usłyszałam krótką prelekcję na temat języków miłości. Temat wydał mi się na tyle interesujący, że poprosiłam o zgodę, by móc poruszyć go na sesji matek z córkami, które prowadzę.
W piątkowy wieczór, w ramach wprowadzenia do sesji zrobiłam kilkunastominutową prezentację o językach miłości, korzystając z materiałów znajomej psycholog.
Na koniec weekendu, podczas podsumowania, okazało się, że mimo wielu innych bogatych treści i  przeżyć, to właśnie ta krótka prezentacja poruszyła uczestniczki najbardziej.
Postanowiłam wtedy zgłębić temat i przeczytałam lektury dotyczące języków miłości. Ponieważ  prędzej przeczytałam już wiele psychologicznych książek, które życie potem weryfikowało, podeszłam  również do tych z dystansem.
Jednak wiedza, którą poznałam okazała się być dość intrygującą i przystąpiłam do obserwacji i praktyki. I tu przygoda się zaczyna...

Siódemka moich dzieci stała się bogatym materiałem doświadczalnym. Każde z nich tak odmienne, każde jak wielka, tajemnicza księga. Odkrywanie ich języków miłości, poznawanie samej siebie i męża pod tym kątem, było niezwykle zaskakujące. Nagle, sytuacje dotąd trudne do zrozumienia i te, które niosły za sobą sporo rodzinnych konfliktów stawały się oczywiste. Wdrażanie drobnych elementów do codziennego życia polepszało jakość relacji pomiędzy nami, pozwalało rozumieć reakcję domowników na różne sytuacje i lepiej dostrzegać ich potrzeby.
W sposób naturalny pojawiła się chęć opowiadania o tym odkryciu innym, już nie na podstawie teorii z książki, ale poprzez przykłady z naszego rodzinnego życia, historie często zabawne, a czasem takie, które poprzez trudy i zmaganie uczyły i uczą nas jak być lepszymi małżonkami i rodzicami.
Miłość jest naszą podstawową potrzebą i najważniejszym zadaniem. Nic nie daje większego poczucia szczęścia i spełnienia niż kochanie i bycie kochanym.
Jestem głęboko przekonana, że warto podejmować trud poznawania języków miłości.

Sylwia Wytykowska


Sesja rekolekcyjna ,,Rozeznawanie w świetle Słowa Bożego"

 

W dniach od 8 do 10 lutego, z różnych stron przybyliśmy na Golęcino. W tej części Szczecina miasto cichnie przez weekend. Każdy z nas znalazł w Domu Rekolekcyjnym Św. Józefa przestrzeń dla siebie, by odetchnąć, uporządkować myśli… ale najbardziej prosiliśmy Boga, by On tę przestrzeń odsłonił w każdym z nas, byśmy słuchali Jego Słowa i miłowali Je całym naszym sercem,  duszą,  umysłem, ze wszystkich sił… bo Ono obdarowuje nas nowym spojrzeniem, Ono rodzi w nas życie.


Sesja rekolekcyjna była poświęcona rozeznawaniu w świetle Słowa Bożego. Modliliśmy się fragmentem Ewangelii wg świętego Marka (Mk 4, 21-25). Kolejnymi etapami w Lectio Divina daliśmy się prowadzić Bogu, wołając o Ducha… Nosiliśmy w sercu przypowieść o lampie i mierze.


Eucharystia, adoracja, cisza… życzliwość przy wspólnym stole, wzajemny szacunek dla siebie nawzajem - dla „cichej drogi” Twego Brata obok Ciebie - gdy mijaliśmy się na schodach, w kaplicy. Każda chwila otulona czasem milczenia - bo nosisz w sercu Słowo,  a Ono pracuje z Tobą, jesteś Jego mieszkaniem, otwarty na łaskę, jeśli chcesz…
To, co nam dałeś Panie, czego nas uczysz, do czego zapraszasz, gdzie nas prowadzisz w naszej codzienności… niech ocala Twoje Światło i naszą wdzięczność dla Ciebie…Bo znowu, już jesteśmy zabiegani…

 

 

Słowo świadectwa jednego z uczestników

Dziękuję Dobremu Bogu za ten czas i wierzę, że to dopiero początek...
W piątek i w sobotę z dużym trudem starałem się podążać za Słowem. I już myślałem, że będzie tak, jak zwykle - zostanę z łaską nadziei, w ciemnościach mojej codzienności... A Bóg przyszedł w ostatniej chwili. I to nawet nie w słowach niedzielnej konferencji, a dopiero w odpowiedziach prowadzącego na pytania uczestników rekolekcji. Pytania były bardzo proste. Odpowiedzi również. Ale ja usłyszałem je w zupełnie nowy sposób. To było właściwie jak... olśnienie! Słowa o wolności i Miłości Boga do mnie!!! Może słyszałem je już kiedyś, ale dopiero tym razem zrobiło się w mojej głowie (a może nawet i w sercu) całkiem jasno!!! Chcę wracać do TEGO ŚWIATŁA!!!


Ps 138,7
"Gdy chodzę wśród utrapienia,
Ty zapewniasz mi życie, (...)
Twoja prawica mnie wybawia."

Bogu niech będą dzięki!!!

 

zapraszamy do GALERII

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Sesja rekolekcyjna ,,Rozeznawanie w świetle Słowa Bożego"

8-10 lutego 2013r. Szczecin Dom Św. Józefa

 

ks. Piotr Gałas, dr teologii duchowości, Rektor AWSD w Szczecinie, kierownik duchowy, oraz Uczennice Krzyża

 

 

Słowo Boże jest kluczem do rozeznawania; słuchane w ciszy porusza mnie wewnętrznie. Wejść w dialog z tym poruszeniem, to pozwolić Słowu budzić moje serce i czynić je wrażliwym na przejście Boga w wydarzeniach codzienności.

Sesja o rozeznawaniu w świetle Słowa będzie próbą uchwycenia tego szczególnego momentu na drodze lectio divina.

 

informacje: 506 545 006


zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zasłuchanie w Słowo w TYLKO DLA MĘŻCZYZN!  Rekolekcje w ciszy!

Prowadzący: ks. Piotr Gałas, dr teologii duchowości, Rektor AWSD w Szczecinie, kierownik duchowy,

16-18 listopada 2012r. Szczecin Dom Św. Józefa na Golęcinie ul. Strzałowska 26